ПРОБЛЕМА АЛЕРГІЧНОГО РИНІТУ

Ви залишаєтесь вдома через симптоми алергічного риніту?

Алергічний риніт – це запалання слизової оболонки носа через реакцію вашої імунної системи на алергени пилку рослин, домашніх пилових кліщів і шерсті домашніх тварин.

Алергічний рініт, а саме такі його симптоми як чхання, закладеність носу, свербіння у носі та очах, сльозотеча, можуть значно погіршувати якість вашого життя. Середня тривалість перебігу хвороби у людей, що страждають від алергічного риніту наразі становить понад 30 днів.1

Серед населення України близько 30% страждає від алергії. Серед них: цілорічним алергічним ринітом — 3-5% (приблизно 1,8 млн); полінозом (сезонним алергічним ринітом) — 4-8% (2,7 млн). Таким чином, в цілому алергічним ринітом в Україні страждає приблизно 4,5 млн людей1.

І проблема погіршується навіть більше. Дослідження показують, що рівень поширеності хвороби зростає щорічно2 через:

 • Забруднення
 • Зміни у кліматі
 • Зміни в гігієні, дієти та вживанні ліків
Саме тому швидке та ефективне полегшення симптомів так важливо у перші хвилини, коли ви відчуваєте симптоми алергії

Не варто недооцінювати міру серйозності впливу алергічного риніту

В ході недавнього дослідження було встановлено, що 78% людей, які страждають від полінозу вважають, що «захворювання на поліноз має шкідливий вплив на їх загальну якість життя»2:

 • Суспільне життя:
  більш ніж третина хворих відчувають збентеження через свої симптоми і говорять, що алергічний риніт заважає їм у суспільному житті та впливає на діяльність, якою вони займаються.
 • Робота:
  9 з 10 хворих на алергічний риніт не працюють на повну силу, коли мають тяжкі симптоми алергії.
 • Особисте життя:
  54% хворих на алергічний риніт почувають себе менш привабливими протягом піку алергії, у той час як 2 з 3 людей не хотіли б займатись сексом або цілувати когось, хто має симптоми алергічного риніту.

ВИДИ АЛЕРГІЧНОГО РИНІТУ

Існує два види алергічного риніту: сезонний та цілорічний.

Сезонний алергічний риніт (поліноз) - це алергія на пилок рослин, який завжди збігається з періодом цвітіння тих чи інших рослин. Наприклад, навесні алергію можуть спровокувати пилок чагарників і дерев, влітку — це, як правило, пилок злакових, а в літньо-осінній період алергіки страждають від пилку бур’янів.

Нижче наводимо календар цвітіння тих рослин в Україні, алергія на пилок яких є найбільш поширеною. 

Цілорічний алергічний риніт - викликається алергенами, які постійно присутні в повітрі навколишнього середовища. Наприклад, алергени шерсті домашніх тварин чи алергени домашнього пилу.

КАЛЕНДАР ЦВІТІННЯ АЛЕРГЕННИХ РОСЛИН

В Україні сезон цвітіння рослин починається з кінця березня і триває до вересня, та має три періоди:

весна - початок літа 
кінець весни - літо

літо - осінь

Календар цвітіння алергенних рослин.

1. Газета «Новини медицини і фармації» 18 (387) 2011 "Сучасна стратегія лікування алергічного риніту і бронхіальної астми"

2. Медичний звіт про алергічний риніт, 2009 рік